Çağrı Merkezi / (0212) 685 05 68

Bize Yazın / info@arasarnavutkoy.com.tr

Asrın Felaketi - Kahramanmaraş Depremi

Anasayfa / Haber ve Duyurular / Asrın Felaketi - Kahramanmaraş Depremi
Sevdiklerinizle Paylaşın

6 Şubat 2023 - Kahramanmaraş Depremi''Asrın Felaketi” olarak nitelenen, merkez üsleri Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 11 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem, Türkiye tarihinde en fazla can kaybına, insanların hayatını kaybetmesine ve maddi kayıplara neden olmuştur. Deprem anında ve sonrasında, hayatta kalan insanlar için en büyük ihtiyaçlardan biri yiyecek ve su ihtiyacıdır. Bu nedenle, depremzedeler için sıcak yemek dağıtımı hayati bir önem taşımaktadır.

Deprem sonrası enkaz altından kurtarılan insanlar, genellikle susuz ve aç olarak kurtarılmaktadır. Bu nedenle, ilk yardım ekipleri tarafından sağlanan su ve sıcak yemek, depremzedelerin hayatta kalma şansını artırmaktadır. Sıcak yemek, vücudun sıcaklığını koruyarak hipotermi riskini azaltır ve enerji sağlayarak sağlık sorunlarının ortaya çıkmasını önler.
Depremzedelerin beslenmesi, yalnızca hayatta kalma şansını arttırmakla kalmaz, aynı zamanda psikolojik olarak da rahatlamalarına yardımcı olur. Sıcak bir yemek, insanların moralini yükseltir ve kaybettiği eşyalarını veya sevdiklerini düşünmek yerine, hayatta kalmalarına odaklanmalarını sağlar.
Sıcak yemek dağıtımı, genellikle kısa sürede organize edilmesi gereken bir eylemdir. Bu nedenle, Araş A.Ş. ekibi olarak Hatay/Kırıkhan’ da Malzeme dağıtımı, sıcak yemek ikramı gönüllü olarak aralıksız devam ediyor…
Gün, birlik beraberlik ve  kardeşlik günü..
Tek yürek, tek devlet.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...