Çağrı Merkezi / (0212) 685 05 68

Bize Yazın / info@arasarnavutkoy.com.tr

Bu Yiyeceklerden Uzak Durun!

Anasayfa / Blog / Bu Yiyeceklerden Uzak Durun!
Sevdiklerinizle Paylaşın

Zararlı yiyecekler, sağlığınızı olumsuz etkileyebilecek yiyeceklerdir.Bazı örnekleri şunlardır:

İşlenmiş Gıdalar: Hazır yemekler, cips, bisküvi, fast food, hazır çorbalar, dondurmalar gibi işlenmiş gıdalar yüksek miktarda şeker, tuz ve yağ içerir.

Trans Yağlar: Trans yağlar, kızartılmış yiyecekler, bisküviler, krakerler, margarin gibi birçok işlenmiş gıdada bulunur. Bu tür yağlar, kolesterol seviyesini arttırabilir ve kalp hastalığı riskini arttırabilir.

Yüksek Şekerli Yiyecekler: Yüksek şekerli yiyecekler, gazlı içecekler, şekerli tatlılar, çikolata, hazır meyve suları gibi gıdalar içerir. Bu tür yiyecekler, diyabet riskini arttırabilir, obeziteye neden olabilir ve diş çürüklerine yol açabilir.

Tuzlu Yiyecekler: Tuzlu yiyecekler, cips, tuzlu krakerler, turşular, hazır çorbalar, ketçap ve soya sosu gibi gıdalarda bulunur. Aşırı tuz tüketimi, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve böbrek problemlerine neden olabilir.

Alkol: Alkol, karaciğer hasarına, beyin hasarına, kansere, kalp hastalığına, depresyona, uyku problemlerine ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir. Aşırı alkol tüketimi ayrıca bağımlılık ve sosyal problemlere de yol açabilir. Bu tür yiyecekleri mümkün olduğunca az tüketmeye çalışmak, sağlıklı bir diyet için önemlidir. Sağlıklı beslenme için, doğal ve işlenmemiş gıdaları tüketmeyi tercih edebilirsiniz.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...